Versenyszabályzat

VERSENYKIÍRÁS  a 2021/2022-es TANÉVRE

XX. Balogh János Kárpát-medencei Környezet-és Egészségvédelmi Csapatverseny

a 12-14 éves korosztály számára

A verseny meghirdetője: Zöld Dió Alapítvány - Kőbányai Bem József Általános Iskola

A verseny célja: a tizenéves korosztály legyen tisztában a különböző környezeti problémák környezet- egészségügyi hatásaival és ismerje meg a lehetséges megelőzési módokat.

A verseny kategóriái korcsoportok szerint: A vetélkedőn 6.-7.-8. évfolyamos háromfős csapatok vehetnek részt azonos vagy vegyes évfolyamról. A verseny témakörei:

• A talaj, a víz, a levegőszennyeződés, a hulladékok és a zaj
  • A globális környezeti problémák
  • A környezetszennyezés okozta egészségügyi problémák
  • A környezeti ártalmak megelőzésének illetve csökkentésének módjai A felkészüléshez ajánlott irodalom:
  • Természetismeret, biológia, kémia 6.7.-8. osztály (környezet-egészségvédelmi tartalmak)
  • Balogh János életrajza: http://baloghjanos.weebly.com/
  • Honlapok: www.tudatosvasarlo.hu, www.eduvital.net, yelon.hu, www.eletestudomany.hu, javallat.hu A verseny rendszere:

A versenyre iskolánként egy, 3 fős csapat jelentkezését várjuk. (Javasolt, hogy a csapattagok egyike legalább 7. osztályos legyen, hogy a kémiában tanultakat is hasznosítani tudják.)

A jelentkezéskor (levélben, e-mail-ben) kérjük az iskola nevét, címét, elérhetőségét és a felkészítő tanár nevét. Nevezési díj nincs.

Jelentkezési cím: Reitli Cecília, Kőbányai Bem József Általános Iskola

1101 Bp. Hungária-krt. 5-7. Tel. /Fax: 06/1/ 261 6786 e-mail: baloghjanosverseny@gmail.com

Jelentkezési határidő: 2021. december 10.

A regionális vagy a megyei (fővárosi) fordulókat a jelentkezések függvényében szervezzük. A versenyző csapatok a meghirdetők által kiküldött online feladatlapot oldanak meg.

Időpont: 2022. március 23. (szerda) 14 óra

A regionális döntő eredményei 2022. április 8-ig felkerülnek az iskola honapjára. A döntősöknek értesítést küldünk.

Az országos döntőre a legjobb teljesítményt nyújtott 10-15 csapatot hívjuk meg. (A támogatás függvényében.) A legjobb határon túli iskola csapata meghívást kap az országos döntőre.

A döntőn a részvétel ingyenes. Az útiköltség a csapatokat terheli.

A döntőbe jutott csapatok előzetes feladatai:

• Egy környezetegészségvédelmi képzőművészeti alkotás készítése későbbiekben megadott szempont alapján.
  • Felkészülés egy lakóhelyi környezetegészségügyi probléma, illetve megoldásának csapatmunkában történő bemutatására. A kiselőadás ideje: 6 perc.

A döntő írásbeli, szóbeli, számítógépes és gyakorlati feladatokból áll.

A döntőbe jutott csapatok oklevelet és felkészítőikkel együtt ajándékot kapnak.

A döntő időpontja: 2022. június 3. - június 4. (péntek délután és szombat egész nap)

Helyszíne: Egy később kijelölendő budapesti helyszín és a Kőbányai Bem József Általános Iskola 1101 Bp. Hungária körút 5-7.

A szervezők elérhetősége: www.bem-iskola.hu

Reitli Cecília, Gál Judit, Vajda József

Kőbányai Bem József Általános Iskola 1101 Bp. Hungária körút 5-7. Tel. /Fax: 06/1/ 261 6786  e-mail: baloghjanosverseny@gmail.com